T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Çanakkale Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Çanakkale Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

PEDODONTİ UZMANI

Güncelleme Tarihi: 20/09/2019

pedo1.jpeg
           ÇANAKKALE AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİNDE BİR İLK...
                                   PEDODONTİ UZMANI ATANDI.

   Çanakkale Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine ilk defa Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) Uzmanı atandı.
    Kaliteli sağlık hizmetini daha çok kişiye, daha kısa sürede, alanlarında uzman diş hekimleri ile Çanakkale halkına en iyi sağlık hizmetini sunmayı amaçlayan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine ilk defa atanan Pedodonti ( Çocuk Diş Hekimliği ) Uzmanın göreve başlaması ile diş hekimi kadrosu güçlenerek artmaktadır. 
     2010 Yılında Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olan Dt. Kamil KAHRAMAN 2015 Yılında aynı üniversitede Pedodonti ( Çocuk Diş Hekimliği ) alanında uzmanlığını tamamlamıştır. Çanakkale Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine ataması yapılan Uzm. Dt. Kamil KAHRAMAN çocuk hastalarımıza hizmet vermeye başlamıştır.
     Halka sunulan diş sağlığı hizmetleri  içinde Diş kliniklerimizin Pedodonti ( Çocuk Diş Hekimliği ) bölümü, doğumdan  ergenlik çağına kadar süregelen ve yaşamın büyüme ve gelişim bakımından çok önemli bir kesitinde yer alan 0-14 yaş arası bebek, çocuk ve gençlerin ağız ve diş sağlığını koruyup takip eden bölümdür. Pedodonti bölümünde çalışan pedodontist  ( Çocuk Diş Hekimi ) çocukları fiziksel ve duygusal gelişimlerine göre tam ağız muayenelerini ve gerekli her türlü tedavi ve koruyucu uygulamalarını gerçekleştirmektedir. Çocuk Diş Hekimi, çocuğun diş ve yaş gelişimine göre doğru zamanda bu koruyucu uygulamaları yaparak çocukların ağız ve diş sağlıklarını olduğu kadar genel sağlıklarını da önemli ölçüde korumuş olur. Merkezimizde bir ilk olan bu atamanın vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diler  Uzm. Dt. Kamil KAHRAMAN' a görevinde başarılar dileriz.